Apple патентова Under Screen Face ID, който очертава уникална концепция и показва еволюцията на Dynamic Island.
Компанията премина към два изреза в самия дисплеа с моделите iPhone 14 Pro, които нарече Dynamic Island. Това са единични отвори с формата на хапче, умело интегрирани с потребителския интерфейс, чрез увеличаване на видимата им ширина и показване на контекстно съдържание там. Те заместиха прореза в горната част, в който се интегрира Face ID.
Според новия патент, “ единствената стъклена плоча” pd цялата предна част на iPhone, е дългосрочна цел на компанията, но налага намирането на друг начин за скриване на Face ID модулите и селфи камерата. Еволюцията на Dynamic Island отива отвъд започвайки с жестове, направени без докосване на екрана. Патентът описва широк спектър от сензори, които могат да бъдат интегрирани в дисплея и малки прозрачни прозорци, чийто привиден размер и местоположение могат да бъдат ефективно регулирани чрез селективно активиране и деактивиране на отделни пиксели, а позицията на Dynamic Island може да бъде променена.
Според Apple типичният дисплей, използван в нейните продукти, има 13 слоя и тъй като пропускането на светлина през тези области е намалено с до 80%, може ад се наложи да се намали броят на слоевете в зоните, в които са разположени сензорите. Идеята обаче изглежда предоставя начин за разпределяне на тези области, който би ги направил неоткриваеми с невъоръжено око, без да влошава чувствителността на допир или производителността и по начин, който би позволил близките пиксели да бъдат изключени само когато е нужно, за да се увеличи максимално пропускането на светлина.
Разбира се всичко това е само поредният патент на компанията и не е ясно дали и кога той ще се материализира в реален продукт.
0 коментара