iPhone 7 притежава най-добрия LCD дисплей, чието качество се доближава до това на Samsung Galaxy S7 и Note 7. Това е заключението от тестовете, които направи Display Mate Technologies на новия смартфон на Apple.
“Дисплеят на iPhone 7 е основният ъпгрейд в този модел“ пише Реймънд Сониера от Display Mate Technologies. “Това е най-доброто изпълнение на мобилен LCD дисплей, което някога сме тествали и надмина много рекорди по перформанс.“
При тестовете iPhone 7 е сравняван с Galaxy S7 и Note 7, които имат респективно 5.1 и 5.7 инчови OLED дисплеи.
„Понякога екрана на iPhone 7 се представяше по-добре, понякога тези на Samsung бяха по-добри.“ пише Сониера. „LCD дисплеите губеха позиции спрямо OLED технологията, но изглежда, че Apple е успяла да попълни повечето им пропуски.“
Стив Джобс винаги високо ценеше работата на своите дисплеи и със сигурност би се гордял от тази оценка на производителността на iPhone 7 и предимството, което тя му дава спрямо конкурентните устройства.
Ето някои от критериите, според които екранът на новият iPhone е по-добър от останалите:
- Най-голяма абсолютна точност на цветовете (1.1 JNCD) – визуално неразличима от перфектната
- Най-голяма абсолйтна Luminance точност (± 2%) – визуално неразличима от перфектната
- Много точен контраст на изображението и скала на интензитет (Gamma 2.21) – отново визуално неразличима от перфекната
- Най-висок пик на яркостта (602 до 705 нита)
- Най-високо съотношение на контраста за всички IPS LCD дисплеи (1762)
- Най-ниска отражаемост за дисплей на смартфон (4.4%)
- Най-висока контрастна оценка за силна околна светлина на смартфон APL (136 – 160)
- Най-малка промяна на цветовете под ъгъл (2.1 JNCD или по-малко)
- Забележителна цветова разлика
Сониера подчертава и факта, че iPhone 7 притежава нов по-широк DCI-P3 Color Gamut, това което прави 4К UHD телевизорите да предават забележимо по-добре като качество на цвета и картината от 2К Full HD моделите.
Имайте предвид, че докато 4.7 инчовият iPhone 7 има по-ниска резолюция от 5.7 инчовият Note 7 (1334х750 пиксела срещу 2560х1440), разликата е почти незабележима в повечето случаи поради по-малкия размер на дисплея.
Каква е следващата стъпка на Apple?
“Ясно е, че OLED дисплеите са по-приемливи за смартфони, като имат сравнително по-голяма енергоефективност, но те не са непременно по-добри от LCD за по-големите по размер дисплеи като таблети и телевизори“ казва Сониера.
В един абзац от доклада си, озаглавен „ Включване на OLED дисплей в следващия iPhone”, той споменава редица значителни предимства, сред които това, че OLED панелите са по-тънки, по-леки, по-енергоефективни и имат по-малко време за реакция, по-добър ъгъл на видимост и могат да бъдат гъвкави и наред с другите си предимства да осигурят създаването на извити по ъглите екрани.
„ Преминаването на Apple към OLED е просто признаване на всичко, споменато по-горе“ заключва експертът.
0 коментара